Andělé pomáhají hudbou

29.02.2020

 Jedna z mnoha nádherných symfonií, jež spatřila světlo světa vstoupila do mého života právě dnes. 

Vypněte televizní přijímače a vstupte do jedinečného světa hudby s 72. dílem Sergeje Rachmaninova, Symfonií no.2. Zvláště 3. věta dokáže lidskému srdci sdělit, že existuje energie, které my lidé říkáme LÁSKA. 

Lidé, kteří dokážou to co cítí, zaznamenat do not, rozepsat veškeré proudy pocitů do mnoha různých hudebních nástrojů tak, aby jejich barvy a tóny spolu ladily, setkávaly se, komunikovaly, a třeba se i navzájem dráždily či proplétaly, jsou .... 

... atˇ si kdo chce co chce říká, JSOU TO ANDĚLÉ, lidé obdařeni géniem velké tvorby, která tvarem hudebního díla a poslechem velmi pomáhá. 

Jedním slovem, NÁDHERA. ... dost možná, že to co cítím se slovy ani nedá vyjádřit. Pozvolna končí velmi nevšední den, je pár minut před půlnocí. Den s číslem 29, které je i mým dnem života. Děkuji Ti, Sergeji, že jsi zhmotnil tak krásné emoce, že tvá hudba tady stále je, že ji mohu poslouchat, že je se mnou a já s ní, tedy že díky tvé hudbě mohu BÝT tím čím JSEM. ANO, cítím tichý klid ve svém nitru, a to je krásné.


https://www.youtube.com/watch?v=QBy_ACHvEJs     zvláště 2. a 3. věta.


Po dvaceti létech jsem se rozhodla, že si upletu šaty. Budou lněné. Přála bych si, aby se mi do pletení doslova připletl alespoň kousek oné zvláštní tajuplné a velmi krásné energie, o které není třeba hovořit, kterou je lépe poslouchat - ŽÍT.

VUALA      ŠATY JSOU NA SVĚTĚ.