Jak prát lněnou halenu?

Nic složitého to není. Je třeba mít na vědomí, že pan Len miluje svobodu a volnost. Tudíž nedoporučuji prát lněnou halenu v napěchované pračce.
Prát ji lze do 50°C, ale klidně zvládne i 60°C. Látku před šitím vždy předepírám, takže by nemělo docházet
dalším praním k úbytku látky, jinými slovy ke krácení. Poslední léta jsem si oblíbila sušení prádla na ramínkách, tak je to i v případě lněné haleny. Po vytažení z pračky pověsím halenu na dostatečně velké ramínko, krásně poprotahuji látku všemi směry, uhladím.
Jsou lidi, kteří rádi nosí pomačkané oblečení. Pro ty je len ideálním materiálem. Dokonce nošením stále více a více měkne, tzv. hadrovatí. Já po vyprání lněný oděv vždy vyžehlím, a to nejlépe ještě když je lehce vlhký. Ovšem napařovací žehličky, které dnešní trh nabízí, zvládnou vyžehlit i suchou lněnou látku. Příliš přesušenou doporučuji trochu pokropit a pak to jde nádherně. 
Výběr aviváže je plně ve vaší kompetenci. Ovšem můžete použít i ocet. Ten je pro měkčení prádla velmi vhodným prostředkem. A nebojte se. Sušením, zvláště venku, vyprchá zcela jeho typická vůně. Přidat do poseldního máchání můžete  např. aromaolejíček. 

Přeji vám úžasné dny plné svobodných okamžiků ve lněné haleně.