Dílna TaTao ožila aneb jak vzniká "čistý design"

13.08.2017

Žil byl jeden mladý muž a onen muž se rozhodl učinit svou milovanou ještě šťastnější. A tak začal hledat. Hledal a hledal a hledal, až jednoho dne našel. Neváhal ani minutu. Vyžádal si Dárkový poukaz - Tkaní. Muselo se jednat rychle, protože narozeniny byly za dveřmi. 

Pak už šlo vše jako po másle.  Když nadešel dohodnutý víkend snovalo se a navádělo. Tvoření tkaním přišlo na řadu poté. Materiálem pro osnovu byla vybrána bavlna a pro útek přírodní a bělený len. Dáte mi jistě za pravdu, že tímto vznikla krásná kombinace (viz fotogalerie), výsledkem které je "čistý design".

Gábina si při seznamování s tkalcovským řemeslem a tvořením prožila mnoho dobrodružství nejen s napětím, motanicemi a uzly, ale taky s nezdary, dík kterým se lze hodně naučit. Radost ze tkaní byla viditelná, stejně jako únava na konci každého dne. No to víte, učení, poctivá práce a pečlivost to stojí nějakou námahu. 

A jak ta pohádka končí? Přece tak, jak to v pořádné pohádce končit má - svatbou. 

Doufejme, že než ten jejich VELKÝ DEN příjde, stihne se ještě něco krásného utkat. Třeba zrovna na slavnostní svatební stůl. 


Pohlídněte si okamžiky, které můžete prožít také, když se rozhodnete pro  vlastní zkušenost ze tkaní.