Podsedák z ovčí vlny aneb když je chladno

14.02.2018

Pro chladná rána či chladné večery se náramně hodí podsedák z ovčí vlny. Přírodní barva vlny jej činí elegatním bytovým či zahradním doplňkem. Podsedák je utkaný na kolíkovém stávku z dvojnitky ručně napředené vlny oveček pasoucích se na českých a moravských lučinách. 

Údržba produktů z ovčí vlny.

Používáním výrobku se vlákna vlny přirozenou cestou propojí (zaplstí se), čímž se stane celistvým. Podsedák není nutné prát v pračce, ba ani se to nedoporučuje. Postačí ho ponechat venku na dešti a pak jej usušit také bez většího násilí. Je nutné pamatovat, že vlna je živošičného původu a stejně tak jako když ovečka zmokne, tak její rouno schne také pozvolna.

POZOR!!! Vlna nesnáší střídání teplot - teplá x studená. V případě, že budete nutně potřebovat podsedák vyprat, čiňte tak ručně. Postačí ho vložit do nádoby, nejlépe s dešťovou vodou, přidat malé množství prachobyčejného kopřivového nebo březového šampónu a jen tak lechce pošťuchujte. Teplotu vody pro ruční praní a máchání udržujte ve stejné teplotě. Ke ždímání se hodí froté ručník. Posléze ponechte vlněný kus schnout volně položený např. na froté ručníku.

Držte se pravidla:

 "Co se líbí ovečkám bude se líbit i výrobku z ovčí vlny,  a naopak."

Podsedák ve fotogalerii má v tuto chvíli svého páníčka. Nevyrábím do zásoby, tudíž je nutné si ho vykomunikovat na zakázku (viz níže). 

V případě, že máte touhu si vyrobit vlastnímia rukama teploučký podsedák, pak vyplňte formulář a ...  další info zde Řemeslná dílna + Kurzy

Mám zájem o podsedák z ovčí vlny

Vyplňte všechny potřebné údaje a já se vám ozvu co nejdříve.