Skvělý tip pro naše chodidla

01.04.2017

Konečně jsou tady krásné teplé jarní dny. Sluníčko nádherně prohřívá zem a příroda se probouzí do života doslova z minuty na minutu. Stromy a keře pučí. Další kolo se roztáčí.  

Nevím jak vy, ale já ráda chodím bosou nohou po zahrádce, louce, prostě po trávě a hlíně. Jenže co k večeru se špinavýma nožkama?

Snadná rada. Můžete vzít kartáček a mýdlo. Já, ale popadnu  dva v jednom = zaplstěné mýdlo a nožky mám v cukuletu čisťounké. 

Zaplstěné mýdla vyrábím z česaného ovčího rouna technikou mokrého plstění. Zdobené jsou technikou suchého plstění, tzv. plstící jehlou. Šikovné ručičky si takové mýdlo zvládnou vyrobit sami. Stačí znát technický postup, mít všechny potřebné materiály, vhodné nářadí, no a taky trochu té zručnosti a trpělivosti. Pokud vám připadá zbytečné pořizovat si veškeré ingredience potřebné pro výrobu jednoho či dvou zaplstěných mýdel přijďte do Řemeslné dílny TaTao. Zde můžete tvořivě relaxovat. Domů si odnesete vlastnoručně zhotovený výrobek, třeba zrovna takové zaplstěné mýdlo. 

Zaplstěné mýdlo si samozřejmě můžete i koupit. Cena, čistě přírodně zaplstěného mýdla, je 111,- Kč. Cena se navyšuje kvalitou mýdla (nyní k zaplsťování mýdla používám zn. Palmolive), zdobením, případně dárkovým balením, např. lněný pytlík - přírodní, lněný pytlík Shibori - viz Ateliér TaTao - Shibori pro krásný domov.

Pár zajímavostí. Víte, že:

  • zaplstěným mýdlem si svá chodila při mytí zároveň příjemně promasírujete? 
  • zaplstěné mýdlo funguje výborně jako přírodní peeling?
  • zaplstěné mýdlo voní? Je vhodné k provonění šatníku.
  • vám zaplstěné mýdlo nikdy nezplesniví i když bude po většinu svého času v mokrém nebo vlhkém prostředí? Je to proto, že ovčí rouno je živočišného původu.
  • mýdlo zaplstěné v ovčím rouně vydrží delší dobu než obvykle?
  • zaplstěné mýdlo je rovněž velmi praktické? Takové mýdlo totiž neklouže, zůstává v klidu ležet na svém místě, nelepí se ke keramice a nedělá za sebou vůbec žádné "šlápoty". 

Mám zájem o zaplstěné mýdlo

Vyplňte všechny potřebné údaje brzy se s Vámi spojím, abychom dohodli podrobnosti.