Letní škola předení + zdarma pytel ovčího rouna

11.07.2020

Jako každoročně, když se blíží léto mám zvláštní touhu, no ... touhu ... řekla bych, že je to už dobře pokročilá závislost - prát ovčí rouno. A tak se postupem času stalo, že se mi pytle s rounem nějak rozmnožily. Rozhodla jsem se něco pustit do světa. 

V případě, že máte doma kolovrátek a česačku, nemáte možnost si vyprat rouno na zahradě, nebo na to nemáte čas, nebo dokonce ani žaludek, pak mě neváhejte oslovit. Momentálně bych mohla udat cca dva pytle ručně vypraného rouna. 

Pokud máte chut´navštívit moji dílnu, můžete si přijet načesat nabízené rouno vlastnoručně. Krásně si tím vyčistíte hlavu.

... že kolovrátek nemáte? 

Žádný problém. V tomto letním čase nabízím letní školu předení. A pokud pořízení kolovrátku a všech dalších potřebných pomůcek k předení je pro vás jen snem vzhledem k velké investici, pak lze předení na kolovrátku pojmout jako terapii - 1. přijet se naučit příst, 2. následně jednou či dvakrát v roce přijet si jen tak popříst 3. z napředeného uplést rukavičku např. pomůcku na mytí těla, nebo na kolíkovém stávku utkat ovčí podsedák na chladnější dny, apod. 

Zpracování rouna, předení a tkaní, má blahodárný vliv na dušenív zdraví člověka a je účinnou pracovní terapií.  

Vše dohodneme individuálně, osobně či telefonicky.

NABÍZÍM POUZE PŘÍRODNÍ BARVU OVČÍHO ROUNA. A jak vidíte na fotografii, je krásně žluté. Rouno si samozřejmě můžete doma libovolně nabarvit, jde to báječně. Níže můžete prozkoumat odkazy, kde najdete výsledky vlastní tvůrčí činnosti.

Řemeslná dílna + Kurzy

Ateliér TaTao - Vlněná stezka

Barev není nikdy dost aneb velikonoční-hodo-barvení

Design roku, to je elegance a funkčnost ruční tvorby aneb od pramenů k moři

Jaká by to přadlena byla, kdyby pradlenou nemohla býti?

Májové předení

Ovčí rukavička - přírodní žínka k mytí i k masáži

Podsedák z ovčí vlny aneb když je chladno

Předlo se a předlo ...

Předení

Mám zájem o ručně prané rouno, letní školu předení

Vyplňte všechny potřebné údaje a já se vám ozvu co nejdříve zpět.